TEKSTI ORIGJINAL

Canga midis fshatit
Varur ne ulli
Qendron gjithmon gati
Ne gadishmeri

Lajmron kur ka dallg
Furtun e stuhi
Kur ngrihet tsunam
Per cdo fatkeqesi

Canga syrin pish
Mbi maja vezhgon
Kur shikon bajloza
Bie lajmeron

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021