TEKSTI ORIGJINAL

Femijet e lagjes sime
Dalin heret ne sabah
Mbushin rruget e rrugicat
Qeshin luajn e bejn shaka

Jane te shkathet te edukuar
Lum per nene per baba
Lum si ne lum si ta
Lum si lagja qe i ka

Femijet e lagjes sime
Jane te mire sa me s'ka
Nuk kane fushe s'kane ambiente
Bota do te flase per ta

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021