TEKSTI ORIGJINAL

Kam nje shoqe,
Shume te bukur,
Eshte e mencur,
Pothuajse sa une.

I pelqen shume,
Lenda e gjeografise,
Meson e studion,
Porsi nje shkencetare.

Vetem shikoje,
Ti ate Qendresen,
Ta ftoh me nje fjale,
Tere ate fjale.

Porderisa rri,
Ajo vetem lexon,
Dhe dua t-i them,
Faleminderit qe ekziston.

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021