TEKSTI ORIGJINAL

Luli, Lela e Lulieta
Mbledhin lule bejne buqeta
I thurin i bejne kuror
Do te festojne 1 Qershor

Bashke me diellin mengjesor
Femit kapur dore per dore
Kercejn, dridhen, rrotullohen
Bashke me festen argetohen

Jane te qeshur te gezuar
Festa nuk ka te mbaruar
Kur mbaron festa madhore
Femijet shkojne blejne akullore

Kur afron fest e femijeve
Lulet jane per bukuri
Natyra u ka dhene ngjyrat
Lulishtari mbi kok u rri

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021