TEKSTI ORIGJINAL

Macja edhe miu
Luajn e lodrojne
Hipin mbi dollap
Pjatat i rrezojne

Kuzhinierja plak
Krismen kur degjoi
Hyri ne kuzhine
Po c'te shikoi

Miu hyri ne vrime
Maci anashkaloi
Hipi lart mbi men
Syte i piceroi

Maci edhe miu
I hodhen merite
Hane ne nje pjate
Permbysin kusite

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021