TEKSTI ORIGJINAL

Sonte kete nate po pi me vetmine time,
Diku ulur ne cepin e tavolines se madhe,
Me veten time shpesh flas e rrefehem,
Po pi por jo me dolli, se nuk dua te dehem.

Mesnata ka hyre,dhe gotat nga e para,
Vetem une edhe shishja qe kame perpara,
Oren e murit nga larg nuk e dalloj mire!
Por drita po perthyet ,jashte sapo ka gdhir.

Po harboj me mendjen time te dehur,
Me deshirat e mija qe ne tru jan fshehur,
Sonte po pi,dhe nuk me ka mundur pija.
Por endrrat me munden,dhe deshirat e mija.

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021