TEKSTI ORIGJINAL

Sonte e dashur, skam gjume ne sy
ndersa bota fle, une rri zgjuar
sikur yjet ne qiell, me kerkojne shoqeri
hena ka kod per tu kuptuar

ne erresiren e ndritur, endrrat hedhin valle
nuk jam valltar, smundem te vallzoj
melodija nates me rremben qenien
tingulli i heshtur me la te kuptoj

te kuptoj shume gjera mes nesh e dashur
mes yjeve dhe qiellit zgjodha dashurin
dhe hena qe eshte medalion i varur
me la te kuptoj se ti je shpirt im

sonte e dashur skam gjume ne sy
te kerkoj ne hapesire, kur ti je ne mua
mes erresires se pafundme, drita saj je ti
shkelqimi vezullues, sa vete endrra te dua

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021