TEKSTI ORIGJINAL

S`ka rendsi se si je
ka rendsi se cfare zemre ke
s`ka rendsi se ne cfare po jeton
rendesi ka se cfare po pasqyron
s`ka rendesi sa probleme ke
ka rendesi se cfare zgjidhje u jep
s`ka rendesi se tjetri per ty qas memdon
rendesi ka qe ti me sinqeritet jeton
s`ka rendesi nese tjert flasin per ty
ka rendesi se ti per vete je shume e mire
s`ka rendesi nese te thon je e lazdrum
rendesi ka qe ti per jeten je tuj mendu
s`ka rendesi se cfare niveli ke
ka rendesi se pasurin ne gjak e ke
s`ka rendesi se cfar dashuron
rendesi ka qe ti me shume se veten e don

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021