TEKSTI ORIGJINAL

lufta eshte si nje burg i zi
ndersa paqja eshte nje mrekulli
te hetosh ne paqe eshte fantazi
te jetosh ne luft si ne trishtim

kur ka paqe del pranvera
por ne luft rrin vetem vjeshta
ku eshte paqja eshte lumturia
kur eshte lufta eshte vdekshmeria

ku eshte lufta eshte trishtimi
ku eshte paqja eshte gezimi
jetoni te qet e me lumturi
se me lute ska dashuri

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021