TEKSTI ORIGJINAL

Jete te gjate dhe shume urime
gezuar ditelindjen zemra ime
udhetofsh ne vite plot lumturi
jetofsh ne gezime, me dashuri

jetofsh e lumtur, plot hare
parajse per ty qofte qiell edhe dhe
qofte cdo hap qe hedh ne jete
paq uraten e shenjte, driten e vertete

kur boten erresira ta mbuloje
kur hena mbreteresh te mos ekzistoje
qielli qe ne shi e qan token
do jesh ti ta ndricosh boten

zemer mire e shpirt te paster
qenie hyjnore me sy te kalter
enderr ke emrin, enderr e bukur
qofsh ne jete engjell e lumtur

bota merr kuptim, jeta rendesi
ti hyjnesh e dashur qe fal miresi
cdo sekond i joti qofte i bekuar
sot, neser, ne perjetesi te uroj gezuar

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021