TEKSTI ORIGJINAL

28 nentori dite e pavaresise
i dha drite gjithe shqiperise
ismail qemali me mjeker te bardhe
i ra botes an e kand
ne shqiperi per te ardhe
me disa trima te rradhe
e te permallur e beri
shqiperine vend te pavarur

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021