TEKSTI ORIGJINAL

Paskam ra n'dashni n'zemren e gabume
Kjo plagë e kjo dhimbje qoftë e kalume
Borgj nuk ta kam pas dashnin me ma vra zemra që t'ka dasht gropen ja ke ba

REF. 2x:
Moj moj zemer katile
e kallxove veten
qysh e ki at zemer
zoti ta boft jetën

Në histori mbete dashni e deshtume kjo dhimbje e zemres qoft e kalume borgj nuk ta kam pas dashnin me ma vra zemra që tka dasht gropën ja ke ba

REF. 2x:
Moj moj zemer katile
e kallxove veten
qysh e ki at zemer
zoti ta boft jetën

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021