TEKSTI ORIGJINAL

Kur u ktheva o prej kurbeti
Vashen time shkova ta takoj
Me tha nana sa je djalo i shkrete
Ajo neser ne tjeter fis po shkon

T'kujt jane kurushqit o te pojata
Vashen time qe po vine me marre
Qenkan t'shokut te jetes qe pata
Per te cilin do te hyja n'zjarr

Nusen sdua ta takoj
Kam frik lotet me tradhtojne
Enderroj ne perqafim
Sdo duron mo shpirti im
Digju flake o shpirti im

Kush e mban ne dore bajakun
Zemres ja helmoi gjakun
M'tradhetoi vasha me shokun tim
S'mbeti tjeter vec rakia
Vec rakia miku im

Nusen sdua ta takoj
Kam frik lotet me tradhtojne
Enderroj ne perqafim
Sdo duron mo shpirti im
Digju flake o shpirti im

Kush e mban ne dore bajakun
Zemres ja helmoi gjakun
M'tradhetoi vasha me shokun tim
S'mbeti tjeter vec rakia
Vec rakia miku im

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021