TEKSTI ORIGJINAL

Sa u lodha dhe po pres,
Ndjej vec mall e dashuri.
Dhe ne zemren e lenduar,
Me ke mbetur vetem ti. ( 2 here )
Lunder fati, dashurija.
Te perplasen,
Ku ti nuk e prêt.
Lunder fati, Jeta ime.
Qe me iku,
Iku dhe nuk kthehet.
Ti mu fshehe,
Neper vite.
Dhe te humba,
Pergjithmone.
Si ta ndal un,
Rreken’ e lotit.
Qe me mbyti,
Ah me ngasherime….

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021