TEKSTI ORIGJINAL

Karafili ne saksi
Aman karafili o ne saksi
I cel gonxhet nji nga nji
Aman i cel gonxhet o nji nga nji

Hem tipar hem bujar
Aman je i bukur o per behar
Aman per behar X2

Ku ta gjej o nji djal te ri
Aman ku ta gjej o nji djal te ri
T'mos pi ven e t'mos pi raki
Aman mos t'pi ven e mos pi raki

Hem shkollar hem bujar
Aman djal te bukur ziliqar
Aman ziliqar X2

Celin vjollcat dy nga dy
Aman çelin vjollcat o dy nga dy
Ku ta gjej o nji vajz si ty
Aman ku ta gjej o nji vajz si ty

Hem syzez hem bel holle
Aman faqekuqe moj porsi molle
Aman porsi molle X2

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021