TEKSTI ORIGJINAL

Per mu paska kenun kismet
me kene ti e tjerakuj
masi te du..te du..ban merhamet
ti mu prap me duej.
masi te du..te du..ban merhamet
ti mu prap me duej.

te vegova e m'ra te lig't
u bash verdh' e s'kjesh' insan
e pash mire se smund me t'dal acik
ty moj zoje e rand'.
e pash mire se smund me t'dal acik
ty moj zoje e rand'.

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021