TEKSTI ORIGJINAL

jam behar qe ndez te rrallin
prushh qe pervelon dhe mallin
si qiri do te shkrij yjet
do ndez llamben te ndrij pyjet

lule shkembi degerdhis
jam labike laberise
atje moj ku jam rritur oo
ne er te dafines oo

jam burimi e shtoj lumin
jam ne enderr e prish gjumin
jam nga ku rriten sorkadhet
zogelarat nazemadhet

lule shkembi degerdhis
jam labike laberise
atje moj ku jam rritur oo
ne er te dafines oo

jam nga laberia e madhe
nga kuror e bukur labe
ndaj kendoj me kaq gezim
kenget labe te vendit tim

lule shkembi degerdhis
jam labike laberise
atje moj ku jam rritur oo
ne er te dafines oo

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021