TEKSTI ORIGJINAL

Eri:
Une doja te rrish me mua,
Ti rri me shoqet e tua.
Jam i mire baby.
Jam i mire.

Po kerkoj nga ty te me duash
Dhe nese une kam faj me thuaj.
Ne gaboj, si gaboj.
Ku gaboj dhe pse gaboj.

Nga fillimi me trego .
Ti nga fundi mos fillo.
Sa me shpejt babe.
Sa me shpejt.

Ne me do, ne s'me do.
Per miral nuk kam nevoje.
Sa me do, si me do.
Ne me do dhe pse me do.

Ref.2.x
Anxhela:
Mos harro!
Mos harro!
Vec tek ty kjo bote nuk shkon.
Rrotullohet, nuk do shume.
Bota vjen aty tek une.

Eri:
Ma tregove boten mua
Dhe po ta tregoj une ty.
Jam i mire baby.
Jam i mire.

Fjale ti thua, fjale une them.
S'po kuptoj kush po genjen.
Jemi dy babe.
S'jemi tre.

Ref.2.x
Anxhela:
Mos harro!
Mos harro!
Vec tek ty kjo bote nuk shkon.
Rrotullohet, nuk do shume.
Bota vjen aty tek une.

Eri:
Une e kam, ti ma merr.
S'te them asnje fjale jo.
Ti e ke, une ta marr.
Nuk te them me fal sot.

Se kjo bote eshte portokall.
Do s'do s'ka rendesi.
Ndoshta sot kam rradhen une,
Por neser do vuash ti

Ref.2.x

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021