TEKSTI ORIGJINAL

REF.
Te kam ne zemer
Kemi nje emer
Dashuri e vertet
Te kam un jete

ST1.R&B
cdo cast qe kalon e di
zemer dua tjem me ty
dua te te shoh ne sy
sjan per mua as sjan perty
cado qe thon edhe po thojn
tjesh me mua gabon
jo moj zemer e kan gabim
tjesh e imja sasht gabim
ti per mu je gjithcka
toke e qille e tana
mos mthuj jo e zemra po
nja asht kundra e 100 po
ket rruge bashk te dy e nisem
bashk te dy letren e grisem
ecem ecem te dy
ndalem ndalem te dy
hape pak zemren tende
te te them une dy fjal
te kam ne zemer ty
jeten time ta kam fal
mall kam une per ty
mallin ma shujt ata sy
pran sjam po jam me ty
tash zemer ti e di
qe ska njeri qe mpengon
tash vera po afron
ndoshta moti po na ndroon
bashk te dy neve na gjon
me ket vere e vera tjera
bashk tjetoj edhe tjera vera
shkurt e shqip e si gjithmon
te kam ne zemer ty pergjithmon

cdo cast qe kalon e di ti e di
zemer ty te dua je embelsi
je lot drog art e cdo gje
me ty skrahasoj me ty sve asnjne
je e mahnitshe je vete mrekulli
me ty kaloj limit e cdo fantazi
spo tham qe ska ma po si ti nuk ka
ntoke smun gjeta vec teje tjeter jo
pa ty jam asgja pa ty nuk kam vler
cdo gja e vlefshme pa ty s'ka vler
nmenje perhere e prap svlen gja
mos mthuj jo e mos thuj qe nuk ba

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021