TEKSTI ORIGJINAL

Me harro, je e lir
edhe pse nje dit do t'pendohesh

te harroj, do t'me bente mir
ti e di se nuk mundem
se harroj dot rrugen
kur me puthe cdo dit

pa fjal ne, mbushur me faj
njeri tjetrin lendojm
pse e bem kte mekat?

mos shko
se pa ty asgje nuk esht e mundur
se pa ty nuk mund te jem e lumtur
mos shko
jo, e pamundur ne per tu harruar
cdo kujtim ne jet me ty e kam
mos shko
se pa ty asgje nuk esht e mundur
se pa ty nuk mund te jem e lumtur
mos shko
jo, e pamundur ne per tu harruar
cdo kujtim ne jet me ty e kam

jam rebel, ndoshta ti nje tjeter je
ndoshta tjeter kend po kerkoje

ska njeri, qe njelloj si ti
shpirtin tim mund ta rrembente
njeri tjetrin lendojm
pse e bejm ket mekat?

nje tjeter dit, nje tjeter nat
trupin tend e prek
trupi im digjet zjarr

mos shko
se pa ty asgje nuk esht e mundur
se pa ty nuk mund te jem e lumtur
mos shko
jo, e pamundur ne per tu harruar
cdo kujtim ne jet me ty e kam

me fal vetem drit
me mbush me frym
ti je gjithcka qe kam, gjithcka qe kam

mos shko
se pa ty asgje nuk esht e mundur
se pa ty nuk mund te jem e lumtur
mos shko
jo, e pamundur ne per tu harruar
cdo kujtim ne jet me ty e kam
mos shko
se pa ty asgje nuk esht e mundur
se pa ty nuk mund te jem e lumtur
mos shko
jo, e pamundur ne per tu harruar
cdo kujtim ne jet me ty e kam

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021