TEKSTI ORIGJINAL

U'KTHEVA SERISHT
NE QYTETIN E VJETER
KREJTESISHT I HABITUR
U DUKA NJE TJETER

DHE ORA KISHTE SHKUAR
DICKA ME SHUME
NE RRUGET E QYTETI,
I VETEM ECJA UNE

MBI MURE ZHGARAVITUR
EMRA PA LIDHJE
DHE PEMET E TUA
SOT ZBEKAN AS HIJE

DHE KENGA E VJETER
ZDEGJOHET NE RRUGE
NGA ZHURMA EMAKINES
QE FRENA SKA KURE

HEJ! THERRITA
NUK E DI CPO NDODH
KU JANE NJERZIT?
KU ESHTE AJO?

NEN DRITA FIKUR
HAPAT NGATRROJ
BUZEQESHJEN E FUNDIT
NJE LYPES MA DHUROJ

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021