TEKSTI ORIGJINAL

Qunat e mahallës sone
n'ty jan ba merak
kur shetitesh naten deri von
krejt presin sokak
ec kadal qik e mos trokit
kpucat mos i rreh
ju shkoj qunav dita tu nejt nder
shpija hajrin spo jau sheh

ref 2X.quna more keni kujdes
vajzat din me ju shti n'loj
kur t'ju bjen dashnia kres
do t'ju lajn me gishta n'goj

Skan faj qunat jan mashtru
brenda smujn me nejt
krejt mahallen ti e ke trazu
me parfum te shtrejt
ec kadale qike mos trokit
kpucat mos i rreh
ju shkoj qunav dita tu nejt nder
shpija hajrin spo jav sheh

ref 2X.quna more keni kujdes
vajzat din me ju shti n'loj
kur t'ju bjen dashnia kres
do t'ju lajn me gishta n'goj

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021