TEKSTI ORIGJINAL

Alban Skenderaj - E ashper si gjithmone

Te lutem rri me mua dhe pak me gjat
Dhe po me the te dua nuk ben mekat
E ashper si gjithmone
Perse me refuzon

Ti prej ndjenjes nuk biee
Ti e mban zemren ne hije

E ashper si gjithmone
Eja ni her
Perse me refuzon
Edhe ni her (edhe ni her)

A do me doje ti ne gjuj si e marr
A do me doje ti me zemer te vrar
Dhe un e di qe ty te pelqen
Te shoh ne sy kur me genjen
Se ti mund te ishe nje tjeter
Do zgjidhja versionin e vejter

Ref...:3x
E ashper si gjithmone (e ashper si gjithmone)
Eja ni her (eja ni her)
Perse me refuzon (perse me refuzon)
Edhe ni her (edhe ni her)

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021