TEKSTI ORIGJINAL

a mendove kur mlendove
se gjdo gja e kem nda bashk
nuk i kan njerzit dy zemra
nje me vra tjetren me dasht

tkam besu ty sikur vetes
e krejt jeten ta kam dhan
ma ke nda nje cop prej zemres
po un zotit ja kam lan

Ref.:
lutje, lutje nuk pranoj
lutje ma nuk ka
at besim qe nty e pata
kurr nuk kthehet ma
ah kjo zemer
sa shum u lendu
ah kjo zemer
sbeson pa u provu

ti e di un sa tkam dasht
me ty jeten e kam nis
edhe zemren gur me pas
ish coptu prej pabesis

po me tkeqen qe ma bane
nuk e kam ndermend tjetoj
at gabim un ta kam fal
por sdo ta harroj

Ref.:
lutje, lutje nuk pranoj
lutje ma nuk ka
at besim qe nty e pata
kurr nuk kthehet ma
ah kjo zemer
sa shum u lendu
ah kjo zemer
sbeson pa u provu

...

ah kjo zemer
se di pse su ndal
smbyllen plaget
me fjalen ma fal

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021