TEKSTI ORIGJINAL

E kapa ni laps edhe ja nisa tu shkru ,
Ja nisa tu shkru 1 sen qe o shum i vertet
Seni thirret UNE JOM AJJ

Ti e din qe une e di, ti qka
Menon,po nuk e di pse mem harru ti provon
Une e di qe Getin e don edhe e qmon e
Man dashnine n'veti e kerkuj si kallxon
Qka me ba qe je si une e ti di tana tripat
Qka me ba qe na dy binjak i kem shpirtat
Shum foli per ty se nuk e maj mrena
Kqyrma zemren fell osht e ndahme n'plot vena
Une t'kuptoj qe e ke hup krejt fuqin
E di qka osht me kajt ur kerkush lot sti fshni
Krejt kto perbihen e shkojn me kohen
Kujtimet ma t'kqija ma t'mira bahen..
Veq nalu e meno vetit qka je ka bon
Munesh me rrejt veten po zemra njo e don
Ska rendesi me kan bashk ose me kan t'ndahm
Zemren ty ta jap se e di qe man..

Ref .2x
Une sjom aj aj qe ti menon
Un jom aj aj qe ti e don
Un jom ai qe gjith gabime bon
Po prap jom aj aj qe ti e don...

Thojne kur dy tipa duhen kurr s'mesin bashk
Shum ish kan i marrshem ai qe e kish lan kit vargj
Njerzt e bojn veten fjalt si uji s`nalen
Kur e din qe sjom gabim mos thuj qe senet s'falen
Ti po thu qe t'urrej po veten je ka e rren
Nese pak t'bi en men e sheh qe sem ndrron me senn
Gjdo njeri gabon prej gabimit mson
Dikush dikon e hup e AJ tjetri e fiton
Nashta kurr ski mem pa po gjith m`ki mas veti
Nese t'gjum e nin naj zo dije qe osht Ghetti
Un kesh princi yt po me hupi kurora
Beso qe tu shkru osht ka m`dridhet dora
Sa shpejt ndrroj koha shpejt eci ora
Un isha i ri ket sen nuk e menova
Tash shpirti m'flen kur edi qe mir je
Nese nin per mu keq t'lus keq mos mu ndje

Ref .2x
Une sjom aj aj qe ti menon
Un jom aj aj qe ti e don
Un jom ai qe gjith gabime bon
Po prap jom aj aj qe ti e don...

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021