TEKSTI ORIGJINAL

O ka dal lulja o ne penxheret
Me dor ma ben moj me goje sme flet(x2)

E po jani nani nani na
Tani moj nani nani na
Te ka lala moj me sevda(x2)

O ka dal lulja ajde neper bace
Te mbeledhe lule moj lule manushaqe(x2)

E po jani nani nani na
Tani moj nani nani na
Te ka lala moj me sevda(x2)

Ti kerkoje lule valle a moj me jep
Mjeri un i mjeri moj zemren cma ka djeg(x2)

E po jani nani nani na
Tani moj nani nani na
Te ka lala moj me sevda(x2)

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021