TEKSTI ORIGJINAL

ahha papa

jan do andrra si shum
jan do net pa gjum
jan do fjal qe mi ke than
kishe un maj kanun
jan do sene qe um ki shti
ksaj dashnie mi dhan fund
po te un akoma vjen
ste njof kush je o llokum
pse met dasht un ty
kur ty per mu sta nin
edhe ndryshe reagon
kur ti um bahesh angelin
un kum than sjam per ty
edhe pse kukna nice
ama te ti un kurr sun bahesh coloriza rajs
un kurr nuk kum dit te ti me dhan llogari
qa po boj ku po shkoj
ku po hi qa po pi
em fal qe te lash moj pice vogel
Ti mendon qe em ki lendu
po le te jet ajo si anderr
Se seriozisht jam tu than kur e lyp vet e gjon
ti vet i pate fajt pasha at non
ti e ki kryt e fort un e kam edhe 3 her qaq
nese em shef me naj qik
Sdo me than qe jam rrugaqq

yeaa papa
kur pot shof rruges
po dal te ana tjter
se dyqysh je ba sikur plak e vjeter
ke ndryshu totalisht
sje ma ajo qe e kam pas
je ba sikur loder edhe fmia po ta rras
Po nermal qe nuk tdu se met dasht se meriton
edhe cullak met pa besom qe nuk ma qon
tasht pa ty jam rehat telefoni spom kerset
shum asht tu ma thy telivizor me kshyr vet
shoqet tua jan tum than pse e la shoqen ton
un shoqen jav lash se ky ke fati jon
tasht dita pom hec mir e me ty pa hec shlir
un divorcin ta kum dhan mu plotsu kjo deshir
mos um thuj qe ti mu um don
mos um thuj qe per mu ti vajton
qa me ba qe nuk kam ndjenja per ty
nuk po du me pas femer qe i ka 4 sy

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021