TEKSTI ORIGJINAL

Kur prane meje kalon
zemra sa s'me pushon
aroma jote më çmend.
syte e tu më verbojn
treten si hije që shkojn
por asnjë fjal s'mund te them jo.

Kur prane meje kalon
zemra sa s'me pushon
aroma jote më mbetet në trup.
syte e tu më verbojn
treten si hije që shkojn
por asnjë fjal s'mund te them jo.

(ref a)
Ledhat e tua s'më trembin mua
dikur tek un' ti do ndalosh.
pasqyra jote jan sytë e mija
aty gjith botën do ta shikosh.

(ref b)
rrugët tona jan një e dashur
hapat tona drejt tyre shkojn.
lëri ledhat pran meje ndalu
hapma zemrën që dashuroj.

Dhe kur ëndrra shikoj ty të imagjinoj.
net të tëra kalojn
mendoj si të të flas
ku çdo dit të vij pas
por asnjë fjal unë s'mund të lëshoj.

Dhe kur ëndrra shikoj ty të imagjinoj.
net të tëra kështu kalojn
mendoj si të të flas
ku çdo dit të vij pas
por asnjë fjal unë s'mund të lëshoj.

(ref a)
(ref b)2x
(ref a)
(ref b)2x

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021