TEKSTI ORIGJINAL

Kur ra zilja mezi prita
Profesori hyri n'msim
Per qudi si s'me ra pika
Kur ai thiri emrin tim

Un asnje fjale se kisha msuar
Mbreme n takim siha me te
Por nisi lemza e bekuar
Ne drrase te zeze shihja 2 sy
Ohohoho mos me mundo
Ohoo te lutemm moss
Ohohohoo...
Lalalalalalalalallalalalalalalalalalala

C'me kujton kaq shpesh or djale
Lemz or lemz më ler të qetë
Është turp i madh kur s'di një fjalë
Edhe lemza kisha mbet

M' ler moj lemzë se mbarova
Çdo mësim unë do mësoj
Po të jap fjalën po kalova
Në takim më shpesh do shkoj

Por lermë moj lemzë se mbarova
Çdo mësim unë do mësoj
Po të jap fjalën po kalova
Në takim më shpesh do shkoj

Në takim më shpesh do shkoj
Në takim më shpesh do shkoj

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021