TEKSTI ORIGJINAL

ecim ecim rrugeve te botes qe te mbijetojm e dim se nga ermem poer se dim kah po shkojm
ne rrug te ndriqume ecim ku shkojm nuk e dim
kem me u tret si krypa ne uj e kujt skem me ju dhimt
rrug pa kthim duket rruga jon nmergim trupin e shpirtin ne kosov
kemi mbet si zogj pa fole thuj ne mergim edhe te huj ne atdhe
veq nj tmire gyrbeti i ka por te kqija i 99 me mer malli shqip ta nij fjale nj mirdita edhe nj mirmrame
barkin plot ne e kemi por skem lumturi
nj mendje thot kthehu nj mendje thot rri jemi lidhur keq u miq me litar te mergimit
ti shpetojm fmit e pafajshem nga asimilimi
rrug pa kthi me duket jone nmergim trupin e shpirtin ne kosov
kemi mbet si zogj pa fole
te huj nemergi e te huj ne atdhe
veq nj te mir gyrbeti i ka por te kqija i ka 99 me mer malli shqip ta ni nj fjale nj mirditaedhe nj mirmrame

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021