TEKSTI ORIGJINAL

KRIMINELI:u err nata tash e po eci per terr
baj gati karikatoren se m`kan thirr shokt per sherr
hei rri gaditun kti emrit kriminel
kshtu e bin ktu
shpejt se gjaku ka me u derrdh
nuk di me u shty
kame sdi me u sha
vec per nje fjal munesh me u ba lapidar
e un me shokt shqipe rrim nven tpar
me njaren dor tu shkrujt e me tjetren tu pi bar
rrugac en trotuar
pa lek en xhep vec tu u sjell verdall
ky djal asht i marr
e ke parasysh
se ma shan nanen ta daj kryt n`dysh un jam ujk ti je klysh
per mosh si kam kam ba shum sene
per mosh si kam kam hap shum probleme
o zot.. kallzoj kti milet se jemi gati per betej per me i ba me pas siklet

ref. x2
Jam kush jam
edhe perkrahje kam
ti do bete
te hjeki kryt te baj llom

Venja menen tash se kenkan mblell shum veta
pa ja nis mir.qi na xhelozojn
dojn me m`pa nen tok 2 metra
inaxhort e kqij flasin kot
per mu skan vepra
un jam per MC sikur shqiponja per zogj kur i kap i fut nen kthetra
hey o lepra un shes bileta direkt per ferr
ktu kam shokun tem
EDI:Whats up Kriminel
u msova me ba rrep me muzik pa difekt
skam nevoj per gjuh letrare se un flas me dialekt
KRIMINELI:No dis respect por ne sdim prradha.
Vim prejm si sharra
ti je ken perpara tash jam un kjo eshte fjala
EDI:S`nezi sinjal sbaj me drita kur kaloj
ti sjellu mir se
Krimineli:Un edhe tbllokoj
sta mushi menen
del e kqyr ftyren
i gatshem per betej per me prish dhe natyren

Ref.

KRIMINELI:Rrugt e zeza i kam pa lek , drog , makina e femna perkrah
EDI:Tu nej me ata
qe rrin me 7`nbel si puna e ktij shokut
qe tbon zi sterr
KRIMINELI:U msova me sherre
tu rujt armiqt e mi sikur cobani ato berre
ce i mbledh tana bashk e si len kurr me ik
festa na erdhi
si dasht tprejm thik

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021