TEKSTI ORIGJINAL

Ti u ndave sot nga une
as nje fjal sme the per fund
si gjithmon arsye ska
mekate tua
e di mir se kush je
sikur une askush ste njeh
tjeter kend e doje sa ishe me mua

2x
do te kthehesh me pastaj
do te thuash asgje ske faj
por sbesoj qe dot kem fuqi per fjal

do te kthehesh e di mir
te kerkosh nga une meshir
por sbesoj qe ta fal .. zemren qe ke vrare.

pa gabime ska njeri
por tek ti nuk kan kufi
te kam dashur por tani me nuk te dua

e di mir se kush je
sikur une askush ste njeh
tjeter kend e doje
sa ishe me mua

2x
do te kthehesh me pastaj
do te thuash asgje ske faj
por sbesoj qe dot kem fuqi per fjal

do te kthehesh e di mir te kerkosh nga une meshir
por sbesoj qe ta fal zemren qe ke vrare..

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021