TEKSTI ORIGJINAL

dikur dhoma ishte e mbushur
perplot me dashuri,
tani mbeta un me vuajtjen
dhe kujtimet per ne dy.

ti ku ndodhesh n'keto momente
me ke je, a me kujton ???
une mbeta ai i njejti
qe per ty ende jeton.

(ref)
e di se kam gabuar,
tani e di sa me mungon,
kuptova qfar kam humbur,
po me duket u be vone.

te pergjeroj te me kuptosh
kete dhimbje ta ndalosh
se gjithmon mund te gabon
ai qe vertet.. dashuron.

edhe sot jetoj me shpresen,
se ndoshta prap do te takoj
para meje te qendrosh
e une fort te t'perqafoj

me shikim do te rrefej
se ne zemer ende te ndjej
do te them se vdes per ty
te lutem, falme mua ti...

(ref)
e di se kam gabuar,
tani e di sa me mungon,
kuptova qfar kam humbur,
po me duket u be vone.

te pergjeroj te me kuptosh
kete dhimbje ta ndalosh
se gjithmon mund te gabon
ai qe vertet.. dashuron.

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021