TEKSTI ORIGJINAL

Ti o Loqka jem mos u merzit erdhen dite e tua
Qe i ke frike
Jo ska gje...
Ti loqk mos u merzit
Ti nuk je i fundit nuk je as i pari
Ktu nuk mbaron jeta
Ktu nuk shuhet zjarri
Jo ska gje...
Per mu jeta vazhdon
Bukuria ime vazhdon te te ngacmoj
Por mos u merzit
Se tash fillojne dite e zeza

Ref: 2X

Ti mos prit qe une te kthehem
E di mire prapa do te zhgenjehem
Dhe kur dukesh me maje
S'te kam faj qe sdin me dasht


Ti mu mos ma ndrit se mua nuk ma ndien
Qe te shoh te vuash jom mu me pelqen
Jo ska gje...
Per ty me nuk ma ndien
Ti nuk je i fundit nuk je as i pari
Ktu nuk mbaron jeta
Ktu nuk shuhet zjarri
Jo ska gje...
Per mu jeta vazhdon
Bukuria ime vazhdon te te ngacmoj
Por mos u mer zit
Se tash fillojne dite e zeza

Ref: 4X

Ti mos prit qe une te kthehem
E di mire prapa do te zhgenjehem
Dhe kur dukesh me maje
S'te kam faj qe sdin me dasht

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021