TEKSTI ORIGJINAL

Para se t`më vesh unazen
harro baben harro nanen
per dashnore nuk du te degjoj
do t`i grisi krejt kujtimet
me mua dot besh pushimet
gati duhesh t`me rrish po ta kujtoj
ref:
TRazit le te bin ngadale
krushqit le te vin pa ndale ti gaditu rri e mos leviz

mendo mir e mos mendohesh
para se te me dorezohesh
se unazen prap nuk mund ta kthesh

dua te me mbash ne preher
dit e nat t`me thrasesh zemer
elegancen time sdo ta gjesh

REF:
Trazit le te bin ngadale
krushqit le te vin pa ndale ti gaditu rri e mos leviz

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021