TEKSTI ORIGJINAL

Çdo gje në mua po vdes
I vetëm zgjohem c'do mëngjes
smundem më të jetoj unë vet

Dal rrugës ty të kërkoj
pyes vetem ku je ti
me kë je sa dua ta di

Refren:
Do këndoj për ty një elegji
për ty buzë engjëlli
nëse unë vdes puthje më fal
më Ringjall (2x)

Dicka në fyt po më ngushton
thell në shpirt po më trazon
ti je ajo që mua më shëron

Plot pendimi që un rri në varr
mbi mua bën si e marr
të lutem të jemi si më par
Ooooouuuuu

Si më par...

Refren:
Do këndoj për ty një elegji
për ty buzë engjëlli
nëse unë vdes puthje më fal
më Ringjall (2x)
më Ringjall...

Aaaoooouuuuu si më par..

Refren:
Do këndoj për ty një elegji
për ty buzë engjëlli
nëse unë vdes puthje më fal
më Ringjall (2x)
më Ringjall...

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021