TEKSTI ORIGJINAL

Si kalter ftohte
shume ftohte eshte bere
edhe njehere shtegtove ti
mua me harron
mua me mungon... ti

te lash te shkosh si dallendyshe e lire
e natyrshme eshte te gjesh ngrohtesine
po a do te kthehesh serish
aty ku ishe... ti

ref.
fluturove ti
fluturove ti
zemren time ma ndan ne dy

u preka une nuk di a u preke ti
ra ky terr ne kete fole
une shoh veq zi
une shoh veq zi nga ti

te lash te shkosh si dallendyshe e lire
e natyrshme eshte te gjesh ngrohtesine
po a do te kthehesh serish
aty ku ishe... ti

ref.
fluturove ti
fluturove ti
zemren time ma ndan ne dy

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021