TEKSTI ORIGJINAL

Lajm trishtuese nga mbare bota
i them vetes jane gjera te kota
them eshte afer apo kalipsi
une rrefimin s`di nga tja nisi.

Ti je mistike m ke bllokuar
e une shume i dashuruar 2x
akull rri kur jam pa ty
akull rri

ref:
dashuri kronike,ti rehat
behu praktike ec ma ngat
me e fshehte se fshehtesia je
me je bere dashuri kronike

lajme nga bota apo kalipsi
ti je mistike dashuri kronike
politika jane gjera t kota
apo cunami, bombardimet

sa shume lufta e cunami
bombardime ne gjdo ane vershime
politika e gabuar
e gjithe bota e cunguar

ti je mistike m ke bllokuar
e une shume i dashuruar 2x
akull rri kur jam pa ty
akull rrir

ref:
dashuri kronike,ti rehat
behu praktike ec ma ngat
me e fshehte se fshehtesia je
me je bere dashuri kronike

Oooo dashuri kronike ti rehat
Oooo behu praktike ec ma ngat

akull rri kur jam pa ty
akull rri

ref:
dashuri kronike,ti rehat
behu praktike ec ma ngat
me e fshehte se fshehtesia je
me je bere dashuri kronike

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021