TEKSTI ORIGJINAL

Je ka del me tjeter femer
xhelozija m`kalli ne zemer
sta kam prish qysh ke than
tjetra vendin ma ka zan (ref 2 her)

ose mu ose bjondinen
njanes ti ktheja shpinen
ose une ose ajo
zemra ty cilen ta do (ref 2 her)

Mos po lyp pak si shum
qka ka ajo qe skam une
syri unt kurr nuk ngihet
shum dashni puna perzihet (ref 2 her)

ose mu ose bjondinen
njanes ti ktheja shpinen
ose une ose ajo
zemra ty cilen ta do (ref 2 her)

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021