TEKSTI ORIGJINAL

Ishte nje mbremje
...kur ne mbetem vetem (vetem),
ti afer meje si asnjehere me pare,
prej atehere
Â…gjithçka une per ty ndjeva (ndjeva),
prita momentin ne te jemi bashke........

Deshiroj qe ta kuptosh,
se per ty une kam nevoje,
tani bashke qe u takuam,
nuk di se ç'ka t'tregoj,
dua te zgjohem bashke me ty,
kur mengjesi te agoje,
endrren time te perflakur
bashke ta perjetojme...

(refren)
Ti veç pret, asgje nuk flet,
shpirtin ta rremben stuhia,
te rrjedh loti, te rrjedh gjaku,
veç njehere shkon vajzeria
(dy here)

(perseritet nga fillimi)

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021