TEKSTI ORIGJINAL

(2 here)
O diten e pare te shkolles
Sa hyra ne klase
Syte e tu moj Landa
Me dashuri i pashe

(refren)
E do te pres, do te pres
Te qosh' e pallatit
Kur te dalesh ti me ngadale
Fshehurazi mamit aha
Nga frika e babit oho
Fshehurazi mamit aha
Nga frika e babit.

(2 here)
O prane dritares te kam ardhur
Ti s'me fole dot
Dhe fjalet tu prene
Per dashurine tone

(refreni)

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

Proverb.PRO v5.0 © 2021